Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal Medya Danışmanlığı

Markalarınız ve işletmeleriniz için en doğru mecrayı sizler için hedef kitlenizle etkileşime geçecek şekilde belirler, yönetir ve içerik üretiriz.
    
  • Marka İzleme
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • Kurulum ve Özel Profil Tasarımları
  • Sosyal Medya Kampanyaları

Kullandığımız Profesyonel Araçlar

Markanız için İhtiyacınıza yönelik analiz ve sosyal medya çalışmalarını, uzmanlarımız tarafından kurup, dönüşüm odaklı çalışma ve yönetimlerin tamamını gerçekleştirmekteyiz.
98%

Marka İzleme

Sosyal medya üzerinden Marka izleme, itibar yönetimi ve marka değeri artırma gibi stratejik çalışmalar yürütüyoruz.

81%

Kampanya Oluşturma

Tıklama başı ödeme, güçlü etkileşim ile hedef üyeleri, stratejik kampanyalara yönlendiriyoruz.

90%

Pazarlama Yönetimi

Dijital pazarlama sürecini en etkili şekilde yöneten ekibimiz, markanızı ve ürünlerinizi yüzbinlerce kişiye ulaştırıyor.

93%

Kurulum ve Özel Tasarım

Tüm Sosyal Medya hesaplarınız, vizyonunuzu yansıtan özel tasarım görselleri ile hazırlanır ve yönetilir.

Sosyal Medya'nın hızlı şekilde kullanılması, reklam ile tüketiminin bu yönde büyük etki oluşturduğu bir gerçektir. Sosyal medya dünyasında, kullanıcıların karşısına çıkan markalar üzerinde değerlendirme yapılmakta ve akılda nasıl bir izlenim oluşturduğu son derece önemlidir.

Ziyaretçilerin müşteriye dönüşme noktasında, Markanıza / Kurumsal kimliğinize olan yaklaşımı size ne ifade ediyor? Bu Yaklaşımı olumlu yönde değiştirmeye ne dersiniz?

Markanız, ürünleriniz ya da yapmış olduğunuz hizmetleriniz, Sosyal Medya üzerinde nasıl konumlandırılıyor, Ziyaretçilerin müşteriye dönüşmesi, markanız, ürün ve hizmetlerinizin olumlu/olumsuz karşılanması, şikayetlerin minimize edilmesi gibi bir çok değerlendirmeler, Data İstanbul Dijital Pazarlama, Reklam ve SEO Ajansımız tarafından analiz edilerek, yorumlanır ve ortaya çıkan veriler sayesinde bir strateji geliştirilir.

Ortaya çıkan yol haritası ile hedeflenen çalışmalar başlatılarak, Markanıza olan yaklaşım ile katma değeri yüksek bir sonuç doğurmakla birlikte ürün ve hizmetlerinizin değerini artırmaktadır.

Sosyal medya hesaplarında takipçi ve beğeni artırma bir sektör haline gelmiş ve bu yönde onlarca yöntem uygulanmaktadır. Bu uygulanan, yöntem ve çalışmaların %80'i gerçek kişi olmayıp, uygulama üzerinden açılan Botlar olup, sadece sayısal bir değeri yansıtmaktadır.

Takipçi ve Beğeniler Real ve Müşteriye Dönüşecek Şekilde Olmalı!

Sosyal medya hesaplarınıza yönlendirilecek profil hesapları, tamamen gerçek, ve müşteri hedef kitlesi oluşturacak şekilde olmalı ve bu yönde çalışmalar yürütülmelidir. “Sadece Var Olması Yetmez" sloganı ile 2007 yılında dijital danışmanlık sürecinde hizmet veren firmamız, sizi takip eden, beğenen kişilerin sadece sayısal bir veri olarak değerlendirmemekte, Markanız, ürün ve hizmetleriniz ile iç içe bir etkileşim oluşturmasını sağlamaktadır.

Kişiler ve kurumsal şirket adı ile açılan hesapların, gerçek kişi ya da firma hesabı olduğunu beyan etmek için Sosyal Medya şirketleri tarafından geliştirilen Verified uygulaması önce, sanatçılar, akademisyenler, siyasi parti ve köklü kuruluşlar tarafından başlatılmış daha sonra genele yayılmıştır.

Mavi Tık olarak görülen ve Onaylanmış Hesap adı ile kabul edilen bu uygulama, Sosyal Medya'da kullanıcıların yaklaşımlarına ± yönünde değerlendirmelerine yüksek oranda etki oluşturmaktadır.

Özellikle ünlü kişiler, sanatçılar ve yazarlar gibi kişiler için açılan çok fazla sahte hesaplar, bu kişileri bir çok durumda zora soktuğu bir gerçektir ve geçmişte bununla ilgili yüzlerce örnek mevcuttur.

Bu doğrultuda İnstagram, Twitter gibi hesaplarda Verified Account Badge hizmeti almak için belirli şart ve ortalama 45 günlük bir süreç yürütülmektedir. Bu hizmeti sağlayan Ajansımıza, talep oluşturmak ve hizmet sürecini başlatmak için hesabı, uzman ekibimiz tarafından incelenmesi gerekmektedir.

Sosyal Medya Kampanya ve Promosyonlar

Marka, Ürün ve Hizmetlerimiz için Oluşturduğumuz Kampanya ve Promosyon Çalışmaları
İçerik Pazarlama
Marka, Ürün ve Hizmetleriniz için Sosyal Medya üzerinden hedef kitleyi belirleyerek, bu hedef kitlenin ilgisini çekecek, kaliteli içerik ve görsel tasarımlarla olumlu yönde algı oluşturacak kampanyalar hazırlamaktayız.
Dönüşüm Hedefleme
Dönüşüm odaklı hedefleme strateji geliştirerek, hedef kitleyi farklı kanallarda yakalayarak, tekrar müşteriye çevirmeyi amaçlamaktayız. Böylece marka katma değeri artması ile birlikte satın alma oranını yükseltmekteyiz.

Sosyal Medya Hesaplarınızı En İyi Şekilde Nasıl Yönetebilirim?

Kişisel ya da Kurumsal Sosyal Medya Hesaplarınızı en iyi şekilde yönetmek için bize çekinmeden yazabilirsiniz.

Dijital PR alanında uzman ekibimiz Sosyal Medya Danışmanlığı ihtiyaçlarınıza en doğru çözümleri en hızlı şekilde karşılar.

- Lütfen Boşluk Bırakmadan Yazınız.