E-Ticaret Danışmanlığı Dataistanbul
Profesyonel E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaret
Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlığı alanında Profesyonel çözümler sunan, Data İstanbul Dijital Medya Ajansımız, 2008 yılından beri bir çok sektörde yüzlerce firmaya A’dan Z’ye hizmet vermiş ve aynı azim ve başarı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

01
E-Ticaret Yazılım Altyapısı

İhtiyaca uygun, kesinti yaşamayan SSD sunucularda, hızlı ve güvenilir bir yazılım ile çalışma.

02
Tedarik ve Kargolama Süreci

E-Ticaret yönetiminin en kritik alanlarından biri olan tedarik ve kargo yönetimi noktasında uzman destek ekibi.

03
Doğru Satış Kanalları

Ürünlerin E-Ticaret sitesinde sergilemek yeterli olmayacaktır. Diğer pazar yeri ve sosyal medya hesaplarına taşımak gerekiyor.

04
Müşteri Sadakatinin Sağlanması

E-Ticaret alanında, yüksek adetli satışlar için ziyaretçiyi müşteriye çevirme ve müşteriye sadakat uygulaması yapmak gerekiyor.

Uzman Çözüm

E-Ticaret Danışmanlığı Yönetimi

Data İstanbul, E-Ticaret yatırımlarının geri dönüşünü sağlayabileceğimize ve iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabileceğimize inandığımız sürece, her büyüklükteki işletme ile birlikte çalışmaktadır.

Büyüme arzusu olan ve dijital dünyanın avantajlarından yararlanmak isteyen markalar için, operasyonel ve stratejik çalışmalar yürüten güçlü bir ekibin tutkularından doğmuştur. Müşterilerle kurduğumuz ilişkiler ve sürdürülebilir başarılarımızla gurur duyuyoruz.

“Sadece Var Olması Asla Yetmez” sloganı ile özellikle E-Ticaret Alanında yapmış olduğumuz hizmetler kapsamında, en başta güçlü bir alt yapı, tedarik ve müşteri algı yönetimini doğru şekilde yönetme konularında hizmet veriyoruz.

Ayrıcalıklı Hizmet

A'dan Z'ye
E-Ticaret Çözümleri

service1-home4
Eş Zamanlı Ölçümleme

Başlangıçta site yapısı olmak üzere, ziyaretçi trafiğini eş zamanlı ölçümleyerek daha başarılı sonuçlar almak için çalışıyoruz.

service2-home4
Marka Odaklı Yaklaşım

Ürün/Fiyat bazlı yaklaşımlarla ön planda olmak değil, Marka bazlı butik çalışmalar yaparak daha kalıcı çözümler sunuyoruz.

service3-home4
Operasyonel Çözümler

Lojistik ve depo yönetiminden, çağrı merkezine, pazarlama ve altyapı entegrasyonlara kadar güçlü bir Operasyon için doğru yerdesiniz.

Online Satış

Dijital Pazarlama Ajansımız,
Satış Hedeflerinizi Artırıyor.

01.

Müşteri Deneyimi

Müşteri deneyim danışmanlığı kapsamında, E-ticaret sitenizi; genel yapı, görünüş, kullanıcı deneyimi, navigasyon, okunabilirlik, CTA, dönüşüm, müşteri etkileşimi ve etkileşimi koruma ölçümleri açısından analiz etme olanağına kavuşursunuz.

02.

Doğru Ürün / Doğru Fiyat

Satışta olan ürününüzün alış fiyatı ve tedarik durumu, rakip firmaların aynı ürünü hangi fiyata hangi ölçüde sattığı, hangi mecralarda reklam yaptığı, hangi ürünün hangi hedef kitleye doğru şekilde tanıtıldığı gibi bir çok faktörde Data İstanbul yanınızda. 

03.

Standartların Ötesinde

Sadece bir E-Ticaret sitesi değil, markanızı dijital dünyada ses getirecek işlevsel ve güçlü bir platform oluşturmak için çalışmalar yapıyoruz.

04.

Doğru Reklam yatırımları

E-Ticaret ile ilgili reklam yatırımları deneme yanılma yolu ile değil Ajansımızın, tecrübe ve analizleri sonucunda planlanarak belirlenmektedir.

E-Ticaret Danışmanlığı Çalışma Stratejisi

Müşterilerimizin hedef ve talepleri ilk aşamada belirlenir. Sonrasında sektör bazlı araştırma ve analizler yapılır. Bu doğrultuda E-Ticaret yazılımı belirlenerek, daha öncesinde analiz yapılan verilerle Kategoriler SEO yapısına göre oluşturulur. Mesafeli Satış Sözleşmesi, Gizlilik Politikası, İade Şartları gibi yasal sorumluluk taşıyan resmi sayfalar oluşturulur. SSL sertifikası sunucu üzerinden tanımlanır. Test ürünleri eklenerek teslimat, kargo ve ödeme metotları de aktif edilir ve sistem test edilir. Gerekli iyileştirmeler test sonuçlarına göre gözden geçirilir ve hatalar giderilir. E-Ticaret özellikle mobil uyumlu (Responsive Tasarım) ve 3 saniye gibi bir sürenin altında açılıyor olmasına dikkat edilir.

E-Ticaret ve Dijital Pazarlama

E-Ticaret Nedir?
Dijital Pazarlamada Rolü ve Etkisi Nelerdir?

“E-Ticaret; kısa bir tanımla ürünlerinizi, internet üzerinden fiziki mağaza olmadan tüketiciye satarak yapılan ticarete denir. Dijital pazarlama ise ürünlerinizi tüketiciye satmak için yaptığınız dijital mecralarda reklam çalışmalarının tümüne verilen tanımdır.”

Herşey gibi E-Ticaret Yapısıda Değişiyor...
Değişime Hazır mısın?