Sosyal Medya Danışmanlığı Data İstanbul Dijital Reklam Ajansı
Markanızın sosyalleşmesi adına

Sosyal Medya
Danışmanlığı

Markanızın, sosyal medya mecrasında yer alan kimliğini doğru yönetmek ve marka üzerindeki algıyı derecelendirmek adına, tüm çalışmalarımız tamamen özgün, biraz uçuk ve biraz da mizah ile yürütülmektedir.

Sosyal Medya Pazarlama Ajansı ve Dijital Reklam Danışmanlığı alanında profesyonel ekibimiz ile Marka, ürün ve hizmetleriniz için hızlı etkili çözümler sunmaktayız.

01
Dijital Varlık Yönetimi

Markanız, ürün ve hizmetleriniz için Sosyal Medya kanalları oluşturarak dijital varlıklarınıza değer katıyoruz.

02
Müşteri Etkileşimi

Markanız için, müşteri ilişkilerini, doğrudan ve anlık iletişim stratejileri ile uyumlu hale getiriyoruz.

03
Kitleye Uygun Takipçi

Markanızın bilinirliğini artırmak için, hedef kitleye uygun gerçek ve aktif takipçiye ulaşmanızı sağlıyoruz.

04
Yeni Müşteri Stratejisi

Sosyal medyada bilinirlik sağlayarak, sürekli müşteri elde etmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Sosyal PR Çalışmaları

Sosyal Medya Danışmanlığı kapsamındaki tüm çalışmalarımız Standartların Üzerinde bir PR çalışması ile yürütülmektedir.

Yapılan Banner tasarımları ya da tanıtım videoları standartların ötesinde ziyaretçiye markanız için pozitif bir algı uyandıracak, çok özel ve hikayesi olan çalışmaları içermelidir.

Bu özel çalışmaların varlığı Sosyal Medya mecralarında oldukça önemlidir. Zira, her sosyal medya kullanıcısı günlük ortalama 350 ile 700 gönderiyi göz atmakta bunların arasında sadece %20’sini dikkate almakta ve içeriğini inceleme isteği uyandırmaktadır.
Sosyal Medya PR Çalışması
Ölçümleme ve Raporlama

Sosyal Medya Yönetimi
Ölçümleme ve Raporlama ile Tanımlanır.

service1-home4
Eş Zamanlı Ölçümleme

Sosyal medya çalışmalarını yürütmeden önce geniş çaplı analiz ve değerlendirmeler yapılarak stratejik bir planlama yapılarak çalışmalar başlatılır.

service2-home4
Yüksek Trafik

Sadece Instagram ya da Facebook değil onlarca Sosyal medya kanallarından yüksek trafik elde ederek marka algısını güçlendiriyoruz.

service3-home4
Marka için İyi Bir Sunum

Lüks bir Restaurantda bulunuyorsunuz ve bir yemek siparişi verdiniz. Peki Garson servisi size nasıl yapmalı? Yüksek kalitede bir sunum markanız için önemli.

SEO İle Entegre

Rekabet Açısından SEO
Sosyal Medya Olmadan Düşünülemez.

01.
Marka Değeri

Dijital mecrada marka değeriniz SEO için son derece önemlidir. Güçlü bir Sosyal Medya profiliniz Arama motorlarında yüksek bir Pozitif sinyal oluşmasına katkı sağlamaktadır.

02.
Etkileşim Samimiyeti

SEO çalışmaları sürecinde en önemli ve en zorlu adımlardan biri etkileşim oluşturmaktadır. Bu etkileşimi oluşturmanın en başarılı ve hızlı yolu ise Sosyal Medya mecrasıdır.

03.
Daha Fazla Trafik

Web sitesine alabileceğiniz yüksek organik trafik için, en etkili mecra yine Sosyal Medya mecrasıdır. Sayfada kalma süresi, hemen çıkma oranı ve sayfa gezinme sayılarını artırarak arama motorlarında ciddi bir yükseliş yakalama imkanı sunar.

Profesyonel Yaklaşım

Profesyonel bir Sosyal Medya Uzmanı Kimdir? Ünlülerin Profilinden Tanımlayalım.

"Harikulade bir matematik zekasına sahiptir. Analiz yeteneği en sağlam starteji kuruluşlarını "think tank" kurumlarını gölgede bırakacak kapasitededir. Manager'ına sosyal medyada boşa zaman geçirmediğini göstermelidir. Analytics'i bilmeli, trafiği izleyebilmeli, "metrics"i doğru yorumlayabilmeli; yaptığı işin nasıl da etkili olduğunu, şirketine ya da müşterilerine nasıl fayda sağladığını somut verilerle gösterebilmelidir."
Jöhn Nash
Matematikçi
"Herkesin dikkatini çekecek özgün içerikler üretecek kadar iyi bir yazardır. Bunu yaparken Popüler malzemeyi bulur, onu en iyi şekilde kullanır. Post'ları çok tıklamalı; "best-seller" olmalıdır. Dilden dile dolaşmalı; İnsanları paylaşmaya zorlamalıdır. Dil bilgisini, ona uymayabilecek kadar iyi bilir; gerekirse dilediğince bozar. Ayrıca, ikinci ve üçüncü dil; varsa daha fazlası "tercih sebebi"dir. Eserlerini, diğer dillere kendisi çevirmelidir."
Dan Brown
Yazar
"Yeniliklere açık olmaktan fazla; ilk kavrayıp uygulayan kişidir. Facebook, Twitter, Instagram gibi üç beş platforma kilitlenip kalmaz; yükselen yeni değerleri en başından yakalar ve markasını oralara herkesten önce taşır. Sosyal medya ve yeni nesil pazarlamada sürekli yeni yöntemler ortaya çıktığından onalra ayak uydurmayı başarmalıdır. Sosyal Medya mecralarında yapılan tüm paylaşımlar rakipleri ve müşterileri tarafından çok konuşulanlar arasında yerini alır."
Elon Musk
CEO, Tesla Motors
"SEO... Arama Motoru Optimizasyonu... Markanın sosyal medyada dikkat çekmesini sağlamak için arama motorlarında içeriklerini zirveye taşıyacak "anahtar kelimeleri" arayıp bulur. Bir dedektif titizliğiyle "Google ADS" ı inceler, markasını öne çıkaracak kelimeleri, başlığına ve içeriğine yedirir. Google'da listelenme sırasını yükseltmek için doğru anahtar kelimelerle içeriğini adeta dantel gibi dokumalıdır. Tüm bu işlemleri öyle bir planlı yapmalıdır ki, sosyal medya mecrasına da yön vermelidir."
Sherlock Holmes
Oyuncu
Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Marka için network oluşmasını sağlayan Sosyal Medya Danışmanlığı kapsamında sağlanan hizmettir. PR çalışması için en uygun zeminlerden biri Sosyal Medya Mecrasıdır. Çalışılan markanın tüketici ve ya kullanıcı gözünde imajını yükseltirken, pazardaki etkin isimlerle hızlı ve eş zamanlı iletişim kurulması sağlanmaktadır. Sosyal Medya Danışmanlığı kapsamında sağlanan hizmetleri Sosyal Medya Uzmanı, Dijital Pazarlama Uzmanları ve Marka Uzmanları sağlar Sosyal Medya uzmanları marka ile kullanıcıyı, marka ile sektörde yer alan diğer markaları anlık olarak etkileşim içerisinde bulundurmayı hedefler. Doğru isimleri, doğıru kurumları takip ederek, trend setter'ların yayınladığı post'larını paylaşmasını da sağlar. Markanın bünyesinde yer alan ürün ve hizmetlerin daha fazla kitleye ulaşması için özgün pazarlama stratejisini oluşturmayı hedefleyen etkin bir hizmettir.

Sosyal Medyanın Gücünü Keşfedin

Dünyanın Konuştuğu Mecra!

Twitter‘da markanızın trend topic olması, Instagram yayınlarınızın keşfette beğenilmesi, Youtube kanalınızda ürün ve hizmetlerinizin detaylı şekilde tanıtımı yapılması. Yayının kısa zamanda binlerce kişinin izlenmesi. Pinterest hesabınızda ürünlerinizin daha fazla etkileşim alması, Linkedin hesabınızda kurumsal kimliğinize uygun ağların genişletilmesi.. Ve bunların tamamında her çalışmanın ayrı bir hikayesinin yer alması… Tüm bunların ne anlama geldiğini ve naslı bir reklam gücü ile ifade edildiğini artık hepimiz çok iyi anlıyor ve yaşıyoruz. 

Sosyal Medya Logo

Sosyal Medya'nın Gücünü
Keşfetmeye hazır mısın?