Local SEO Dataİstanbul Dijital Medya Ajansımızın, uzman SEO ekibi tarafından, Kurumsal SEO kapsamında yürüttüğü profesyonel bir hizmettir.

01
01
Local SEO için İçerik Planlaması

Web sitesi içeriğinde, Hedeflenen Lokasyonlar için, strateji oluşturarak planlama yapmak, çalışmanın ilk basamağını oluşturmaktadır.

02
02
Yerel Dizin & Rehber Kayıtları

Türk ve yabancı, binlerce yerel rehber ve dizin sitelerine manuel kayıt işlemi, Local SEO için son derece önemli ve uzmanlık isteyen bir süreçtir.

03
03
Google My Business Optimizasyonu

Şirketiniz için, yoksa Google My Business Hesabı oluşturmak, varsa bu hesabı optimize etmek. Bu işlem sadece Google değil, Yandex içinde geçerlidir.

04
04
Çok Lokasyonlu Yorum ve Etkileşim

Web siteniz başta olmak üzere, Google ve Yandex Rehber sayfaları ve diğer Local dizin sitelerine yapılan yorumlar ve değerlendirmeler...

İçerik Yönetimi

Local SEO,
çok aşamalı çalışmalar

Başta, hizmet sektörü olmak üzere, dikey model E-Ticaret siteleri için büyük önem arz eden Local (Bölgesel) Seo çalışmaları, ziyaretçilerin yeni müşterilere dönüşmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle fiziksel mağazaları olan Kobiler, daha uygun maliyet ve daha hızlı sonuçlar için bu hizmeti tercih etmektedir. Yandex ve Google haritalar ile Local SEO hizmetini  daha önemli hale getiren bu stratejik çalışmalar için, Data İstanbul Dijital Medya Ajansı, bünyesinde yer alan profesyonel SEO Uzmanı ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

+
Şehir
+
İlçe ve Beldeler
+
Uzman Ekip
Doğrulanabilir Sonuçlar

Local SEO Stratejik bir Süreçtir.
Planlı ve Disiplinli Çalışan Ekip

01
Site Optimizasyonu

Web sitesi içeriğini, planlanan strateji doğrultusunda optimize etmekteyiz. Böylece Local ziyaretçi trafiğini, web sitenize daha hızlı şekilde yönlenmesi sağlanacaktır.

02
Local Sayfalar ve Link

Web sitenizde planlama doğrultusunda oluşturulan Local sayfalar, bu sayfaların link inşaası ve dizinlere gönderilmesi.

03
Etkileşim

Planlanan çalışmaların tüm sürecinde en önemli görevlerden biri olan ziyaretçi etkileşimi, Local SEO kapsamında yürütülen bir hizmettir.

01
Onsite Optimization

We help improve website content so visitors clearly understand how it relates to their search

02
Keyword Research

We select themed keywords based on user-intent to solidify rankings based on what users searches

03
Link Building

We help improve website content so visitors clearly understand how it relates to their search

Local SEO nedir? Avantajları Nelerdir?

Local SEO Nedir? Neden Önemlidir?

Local SEO, "Kombi Servisi İstanbul" gibi konum tabanlı anahtar kelimeler için, Web sitesi içeriğini ve sayfaları optimize etme ve bu doğrultuda etkileşim oluşturma uygulamasıdır. Local arama motoru optimizasyonu, işletmenin web sitesinin yanı sıra Google My Business profillerini de optimize etmeyi içerir.

2020 yılı raporlarına göre, Google aramalarının %46'sı yerel aramalar üzerine olup, özellikle hizmet ve dikey model e-ticaret siteleri başta olmak üzere, fiziksel mağazaları olan küçük ve orta ölçekli kobiler için son derece önemlidir. Mobil üzerinden yerel bir şey arayan ziyaretçilerin %84'ü o gün o mağazayı ziyaret etmişler ya da telefon ile aramışlardır.