TARİH
2019
KATEGORİ
E-Ticaret / Web / SEM
Sektör
Parfüm
Dataistanbul Referans E-Ticaret Parfüm

01. Yeni bir Parfüm Markası Oluşturma

M arka oluşturma ve bu marka sürecini yöneten Data İstanbul Dijital Medya Ajansımız Erkek Parfüm ürünü ile ilgili özel bir çalışma yürütmüştür. Şişe şeklinden, tasarımına, matbaa kutu yapımından, Logo tasarımına kadar her süreci yöneten bir projenin içerisinde yer almış ve bu projeyi ürünü satın alan kullanıcıya kadar sürdürmüştür. Dikey model E-Ticaret Danışmanlığı kapsamında gerçekleştirilen bu hizmet için, müşteri adına Marka tescil işlemleri, Domain alımı gerçekleştirildi. Marka için Hosting, SSL ve Dikey Model E-Ticaret Sitesi (Tek ürün konsepti tanıtım sayfası tasarımı) için yine Data İstanbul ekibi tarafından bir hikaye oluşturuldu. Ve bu hikayeye uygun bir tasarım planlandı.
“Bir marka sadece bir isim değil, o isme verdiğiniz, emek, zaman ve ekip bütünlüğü sonucu ortaya çıkacak bir değer bütünlüğüdür.”
– Gülfer IŞIK | Marka Uzmanı

02. Her Markanın Derin Bir Hikayesi Olmalı

Her marka, insanların ruhuna ya da hayatına dokunduğu ölçüde bir değer taşır ve bu ölçüde güçlü bir Markadır. İnsana hissettirdiklerini, sunduğu ihtiyaçlarını, mutluluğu ya da beklentilerini yansıtan bir bütünlüğe sahip olmadan başarılı bir marka olgusu oluşturmak imkansızdır. Bu süreçte Bir markanın, her bir bireyde, ayrı ve özel hissettirmek için iyi bir hikayesi olmalı ve bu hikayeyi sürekli olarak yaşatmalıdır.

Ajansımız tarafından, markanın ruhuna kattığımız bir hikaye kurgulandı. Eski mısır medeniyetine tarihi bir yolculukla başlatılan bu hikaye, Parfüm notaları üzerine ve içeriğinde yer alan özel karışımları vurgulandı. Eski Mısır medeniyeti ile Osmanlı kültürünü sentezleyerek, heyecan uyandıran bir hikaye oluşturduk. Tüm bu hikayeyi, Web sitesi tasarımı aşamasında, tasarım ve içerik ekibi ile birlikte uyarladık.

Parfüm Marka E-Ticaret Referansı

03. Google & Facebook Reklam Stratejisi

E-Ticaret sitesi tasarım aşaması tamamlandıktan sonra açılan Sosyal Medya hesapları ile marka bilinirliğine start verdik. Instagram ve Google arama ağı reklam çalışmaları tarafımızdan, Instagram ve Google Reklam Danışmanlığı kapsamında 3 aylık süre ile yürütüldü. Yüksek dönüşümler yakalayan müşterimiz, satış cirolarının artması ile reklamlarda haftalık olarak Optimizasyonlar yaptık. Her optimize sonrası satışların daha fazla artmasına imkan sağladık.