SEO Makale

Küçük İşletmeler için SEO Önemi ve Ücretsiz SEO Araçları

Küçük İşletmeler için SEO Önemi ve SEO Araçları

Küçük ve orta ölçekli firma ​​sahiplerinin vermesi gereken temel kararlardan biri SEO ile ilgilenip ilgilenmemek. Sık karşılaşılan bir husus, olası getirilere karşı bir SEO kampanyasına yatırım yapma maliyetidir. Bir diğeri, e-ticaret ve web sitesi sahnesine yeni gelenleri ezebilecek SEO terminolojilerinin göz korkutucu listesidir. Yeni bir online girişimciyseniz, ancak SEO’nun faydaları noktasında emin değilseniz, bu makale tam size göre!

İşte SEO’nun neden önemli olduğunu ve bunu bir pazarlama tekniği olarak görmeniz gereken nedenlerden bazıları. SEO, diğer çevrimiçi pazarlama yaklaşımlarından daha ucuzdur. Ayrıca, sosyal medya pazarlaması, tıklama başına ödeme reklamı ve e-posta pazarlaması gibi diğer tekniklerle karşılaştırıldığında daha yüksek başarı oranları sunar. İlk SEO planlama ve web sitesi tasarımı, programlama ve strateji içeren süreçleri kapsamak için önemli miktarda para harcamanız gerekebilir, ancak daha hızlı ve daha uzun vadeli sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

“Sana başarı formülü veremem, ama başarısızlık formülünü verebilirim. Bu: Herkesi memnun etmeye çalışın. ”
– Herbert Bayard Swope

SEO stratejilerini uygulamak, arama motorunun sonuçlar sayfasında (SERP) daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Bu, hedef müşterileriniz sektörünüzün sunduğu ürün ve hizmetleri aradığında, büyük olasılıkla web sitenizi bulacağı anlamına gelir SERP’de tekrar tekrar göründüğünüzde, kullanıcılar sitenizden ve işletmenizden haberdar olurlar. Bu, potansiyel müşterilerin web sayfalarınıza ulaşma şansını artırır.

 

 

SEO Düşük Maliyetli Kalıcı Bir Reklam Stratejisidir

Site dışı SEO adı verilen bir SEO bileşeni, harici sayfaların veya sosyal medya kullanıcılarının web sitenizi bulabilmesini sağlar. SEO için optimize edilmiş olması, sitenin müşterileri arama motoru dışındaki diğer platformlardan çekme potansiyelini artırır. Örneğin, Facebook, Medium veya Twitter’da içerik ve sayfanıza bağlantılar yayınladığınızda, web sitenizi tanıtabilir ve daha fazla müşteri çekebilirsiniz. SEO’nun ana hedeflerinden biri, organik aramalarla hedef kitleyi çekmek. Sitenizi ziyaret edenlerin sayısı, satışlarınızı ve aboneliklerinizi etkiler . Ayrıca ve en önemli noktalardan biri ürün ve hizmetlerinizin pazarlanmasını teşvik etmesidir. Ziyaretçi trafiğinin artması, işletmeler için her zaman iyidir çünkü daha fazla dönüşüm fırsatına eşittir.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve Google Analytics gibi SEO ile ilgili bazı araçlar, pazarınızı anlamanıza, trendleri analiz etmenize ve rakiplerinizin durumunu bilmenize yardımcı olacak nicel veriler sağlar. İçeriğinizi nasıl yapılandıracağınıza veya değiştireceğinize karar verebilmeniz için popüler ve değerli anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olurAyrıca, pazarınızın konum, etkinlik saatleri, arama sıklığı, kullanılan teknolojiler, ürün tercihleri ​​vb. Davranışları hakkında bilgi verir. Tüm bu metrikler kitlenizi, ihtiyaçlarını ve beklentilerini tanımanıza yardımcı olur.

Tedarik ve stok yatırımı, çağrı merkezi, depolama ve Finans Danışmanlığı ile birlikte Kargolama sürecini doğru yönetmek.

Web Sitemin SEO Analizini Başka Nereden Yapabilirim?

Web sitenizin SEO noktasında temel işlemlerinin eksikliğini yapılmış ve yapılmamış tüm sonuçları gösteren bir aracı Data İstanbul sitemize entegre ettik. Bu noktada web sitenizi taratabileceğiniz, Web sitesi ücretsiz SEO Analizi sayfasını ziyaret ederek sitenizi ücretsiz olarak taratabilirsiniz.

Sitenizi tarattıktan sonra, merak ettiğiniz ya da çözümleyemediğiniz problemleri Uzman SEO ekibimize hiç çekinmeden sorabilirsiniz. Sorularınızı ücretsiz olarak cevaplamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Author

Yusuf ŞAHİN

Data İstanbul Dijital Medya Ajansımızın ilk temellerini attığımız 2007 yılından itibaren, özverili şekilde çalışmanın haklı gururunu taşımaya devam ediyoruz.

Yorum (1)

  1. ILKER KOC
    Nisan 13, 2020 Cevapla

    Merhaba Yusuf Bey

    benimde kucuk bir kucuk bir isletmem var. Seo ihtiyacim oldu. Bu Sektor hakkinda cok fazla bilgim olmadigi icin size sormak istiyorum. Sizi digerlerinden ayiran ozellikleriniz nelerdir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir