Daha Fazla YouTube Abonesi Kazanmak

YouTube’yi düzenli olarak kullanan yaklaşık 2 milyar insan var. Bu kişiler, tüm İnternet kullanıcılarının yaklaşık üçte birini oluşturmaktadır. Milyonlarca aboneyi hemen bir araya toplayamayacak olsanız da, zaman içinde daha fazla YouTube abonesi edinmek yeterince basittir.

Bir YouTube kitlesini büyütürken göz önünde bulundurmanız gereken bazı adımlar var.

YouTube Kanalınız İçin Harika Bir Tema Oluşturarak Başlayın

Bir YouTube kanalı kurmadan ve bu kanalda video yayınlamaya başlamadan önce tema bulmak iyi bir fikirdir. Bulduğunuz temayla ilgilenenler arasında biraz vızıltı yaratabileceksiniz. Temanız ister para, ister iş dünyası, spor, moda veya anime olsun, temanızla ilgilenenlerin kanalınıza abone olma şansınızı artıracaksınız.

Bu yaklaşımı benimsemek, rastgele videolar yayınlamaktan daha iyidir. Bir temanız olduğunda, YouTube kanalınıza net bir yön duygusu verirsiniz.

Harika İçerikleri Bir Araya Getirmek İçin Elinizden Geleni Yapın

YouTube kanalınız için bir tema belirledikten sonra, onu içerikle doldurmaya hazır olacaksınız. Bunu yapmaya başladığınızda YouTube kanalınıza koyduğunuz her videonun, insanların başka hiçbir yerde bulamayacakları harika içerikler yayınlamalısınız.

YouTube kanalınızda yayınladığınız videoları çekmek için yüksek kaliteli bir kameraya yatırım yapmalısınız. Ayrıca videolarınızı kanalınıza eklerken harika görünmeleri için nasıl düzenleyeceğinizi de öğrenmelisiniz.

İnsanların YouTube videolarınızda “oynat” ’ı tıkladığı andan itibaren, videolarınız onları içeri çekmeli ve izlemeye devam etmek istemelerini sağlamalıdır. Aksi takdirde daha fazla YouTube abonesi edinmeye çalışırken zorlanacaksınız.

Youtube Abone Kazanmak için İpuçları 2022

YouTube Kanalınızdaki Videolar için SEO Dostu Başlıklar Oluşturun

Her ay tam anlamıyla milyonlarca YouTube videosu yüklenmektedir. Sonuç olarak YouTube kanalınızda yayınladığınızda ne kadar harika görünürlerse görünsünler, öne çıkmanız çok zor olacaktır. İnsanların videolarınızı bulmasını kolaylaştırmak için SEO dostu başlıklar oluşturunuz.

YouTube videolarınız için pek bir anlamı olmayan rastgele başlıklar bulmak yerine, insanların YouTube’da arama eğiliminde olduğu türden şeylere bir göz atmalısınız. Ardından insanların videolarınıza gelme şansını artırmak için bunları başlıklarınıza eklemelisiniz.

YouTube Kanalınıza Yerleştirdiğiniz Videoları Pazarlamanın Yollarını Bulun

YouTube kanalınıza her yeni video gönderdiğinizde, bunu tüm dünyaya duyurmak için ne gerekiyorsa yapmalısınız. Yeni bir YouTube videosu pazarlamanın pek çok yolu var.

YouTube’da yayınladığınız bir videoyu sosyal medyada yayınlayarak, bir e-postayla insanlara göndererek veya hatta doğrudan mesajlar yoluyla insanlara sadece bir bağlantı sağlayarak pazarlamalısınız. İnsanları, yayınladığınız yeni bir YouTube videosu hakkında bilgilendirmenin tüm farklı yollarından yararlanmalısınız.

YouTube Kanalınızda Erken ve Sık Sık Video Yayınlama Alışkanlığını Yapın

Daha fazla YouTube abonesi edinmek için, insanlara yeni içerik oluşturmaya kararlı olduğunuzu göstermeniz gerekecek. Üç ayda bir yeni video yayınlarsanız, YouTube kanalınıza abone olma ihtiyacı hissetmeyecekler.

Her gün yeni bir YouTube videosu yayınlamanıza gerek yoktur, ancak her hafta en az birkaç yeni YouTube videosu yayınlamayı denemelisiniz. İnsanlara sizi takip etmeleri için bir neden verecek ve organik olarak daha fazla YouTube abonesi edinmenize olanak sağlayacaktır.

Bir gecede başarılı bir YouTube kanalı oluşturamayacaksınız. Bir YouTube kanalı açmanız ve bunun için daha fazla YouTube abonesi kazanmanız zaman alacak.

Daha fazla YouTube abonesi edinmeye çalışırken sabırlı olun.


Youtebe Kanalıma Abone Kasma Hileleri gibi illegal yöntemlere kesinlikle bulaşmayın bu yöntemler kanalınıza uzun vadede ciddi zararlar verir. Bir çok hilede kanalın kapanmasına bile sebebiyet vermektedir.

Author

Yusuf ŞAHİN

Data İstanbul Dijital Medya Ajansımızın ilk temellerini attığımız 2007 yılından itibaren, özverili şekilde çalışmanın haklı gururunu taşımaya devam ediyoruz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.