Yazılım

Şirketler için Bir Veri Merkezi Kiralamanın Avantajları

Bir Veri Merkezi Kiralamanın Avantajları

İş yerleri için bir ofis ağı oluşturmak oldukça zordur. Veri sunucularını eklemeye başladığınızda, işler daha da karmaşıklaşır. Bir veri yerleştirme merkeziyle çalışmak bu karmaşıklığı sizin için kolaylaştırabilir. Bu nedenle kolokasyon pazarı son altı yılda %12’nin üzerinde büyümüştür.

Dosyalarınızı halen şirket içinde saklıyorsanız, bilgilerinizi barındırmak için bir veri merkezi düşünebilirsiniz. Dosyalarınızı bir veri sunucusuna taşımak için beş harika neden aşağıda belirtilmiştir.

1. Daha İyi Güvenilirlik

Verileriniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanın avantajları olsa da, maliyetleri de vardır. Bunlardan biri ofisinizde güvenilirlik eksikliğidir.

Ne zaman elektrik, internet kesintisi yaşayacağınızı bilemezsiniz. Eğer olursa, verilerinize güvenenler bir olumsuzluk düşünebilir. Bir veri merkezinde hizmet kaybı olmayacak şekilde yedekli sistemler bulunur.

2. Güvenlik Güvencesi

Veri depolamaya başladığınızda daha fazla sorumluluğunuz olacaktır. İş ortaklarınız ve müşterileriniz, bilgilerinin korunduğundan emin olmak için size güvenmektedirler. Bir sunucuyu kendiniz çalıştırıyorsanız ekstra güvenlik önlemleri almanız gerekir.

Bir veri merkezi zaten en iyi güvenlik önlemlerine yatırım yapmıştır. Uzmanlara güvendiğinizde veri ihlalleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

3. Esnek Ölçeklendirme

Bilgisayarlar yıllar içinde küçüldükçe, veri kapasiteleri de azalmaktadır. Ne yazık ki insanlar genellikle dosyaları ofis sunucusunda depoladıkları için ofis sunucusunun kapasitesini düşünmezler.

Bir veri merkezi ile istediğiniz zaman sunucu eklemek ve kaldırmak için yeterli alanınız olur. Ofisinizde fiziksel yer kaplamaz, böylece ofis alanınızdan daha iyi yararlanabilirsiniz.

4. Daha Fazla Hız

Veri sunucunuz, ofis dışından erişirken yalnızca internet hızınız kadar iyidir. Ne yazık ki her işletmenin güvenilir internet erişimi yoktur.

Bir veri merkezi en iyi internet hizmetine yatırım yapacaktır. Dosyalarınız üzerinde çalışırken düşük hızlardan etkilenmezsiniz.

Uzman Destek

5. Uzman Teknisyenler

Bir sunucu çalıştırmak kendi başına bir iş olabilir. Makul boyutta bir veri kurulumunuz varsa, veri sunucunuzu çalıştırmaya adanmış bir BT teknisyenini işe alabilirsiniz.

Veri sunucunuz, bir veri merkezi teknisyenini işe alırken gereken özeni gösterecektir. Verilerinizin her zaman kullanılabilir olması ve sunucunuzu çalışır durumda tutmak için veri ekibine güvenebilirsiniz.

Ofiste bir dosya sunucusu çalıştırmak, çok zaman ayırmaya neden olabilir. Verilerinizi bir veri merkezine taşıyın ve uzmanların bu tür zor işleri halletmesine izin verin. Nasıl yardımcı olabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir veri merkeziyle iletişime geçiniz.

Verilerinizi güvenilir bir konuma taşıdıktan sonra, bundan en iyi şekilde yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Veri Merkezi Güvenliği

Sunucu Kiralama, VPS, VDS, Özel Sunucu Yapılandırma ve Bulut Veri Hizmetleri için Data İstanbul iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilir uzman destek alabilirsiniz.

Author

Yusuf ŞAHİN

Data İstanbul Dijital Medya Ajansımızın ilk temellerini attığımız 2007 yılından itibaren, özverili şekilde çalışmanın haklı gururunu taşımaya devam ediyoruz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.